Advertisements

Moska konfirmon takimin Trump-Putin

ATSH-DPA/ – Presidenti amerikan, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin do të takohen në samitin e G20-ës në Buenos Aires, deklaroi sot kryediplomati rus Sergei Lavrov.

“Moska dhe Uashingtoni e kanë konfirmuar publikisht”, deklaroi Lavrov sipas citimeve të bëra nga agjencia ruse e lajmeve, Interfax.

Liderët e Grupit të 20 ekonomive më të fuqishme do të mblidhen në Buenos Aires për një samit dyditor nga 30 nëntori deri më 1 dhjetor.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close