Advertisements

Mot apokaliptik në Itali

ATSH-ANSA/ – Në Venecia u regjistrua një ngritje prej 105 centimetrash e nivelit të ujit që ka mbytur 8% të qytetit duke filluar nga Sheshi Shën Marko që është një prej zonave më të ulëta.

Parashikimet trgojnë se mëngjesin e së nesërmes niveli i ujit do të arrijë 120 centimetra.

Nga ana tjetër, të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë rezultojnë të zhdukur, përfshirë fëmijë, pas motit të keq, i shoqëruar me shira të rrëmbyer dhe erëra të fuqishme, që ka përfshirë jugun e Italisë, sidomos ishullin e Siçilisë.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close