Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Në Bruksel është duke u mbajtur takimi Thaçi-Mogherini,më vonë takimi në treshe

Sapo ka filluar takimi në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini.

Mogherini pritet të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.Ndërsa më vonë pritet takimi në treshe ,Thaçi,Mogherini,Vuçiq.

Vuçiç dhe Thaçi pritet të konfirmojnë gatishmërinë e tyre për të intensifikuar përpjekjet e tyre për të arritur një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme për normalizimin e përgjithshëm të marrëdhënieve, vendimtare për rrugën evropiane të Serbisë dhe Kosovës, tha Shërbimi Evropian i Punëve të Jashtme dje.

/Proinformacion.com

 

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close