Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Nga zyra e Përfaqësueses së Lartë e BE-së për Politikën e Jashtme,Mogherini pas takimit me thaçin dhe Vuçiqin…

“Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosova të përmbushin detyrimet e tyre për dialogun më shpejt, duke pasur parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë midis normalizimit të përgjithshëm të marrëdhënieve midis tyre dhe aspekteve konkrete të aspiratave të tyre drejt BE-së”

“Në bisedat e saj me dy presidentët Federica Mogerini theksoi nevojën që Kosova dhe Serbia të sigurojnë kushtet për dialog dhe të përmbahen nga fjalët, veprimet dhe masat në kundërshtim me frymën e normalizimit”

Thuhet në njoftimin e shërbimit të Përfaqësueses së Lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogerini, me rastin e takimeve me Hashim Thaçin dhe Aleksandar Vuçiqin sot në Bruksel.

Në fund të njoftimit, thuhet se “folën për hapat e nevojshëm për rrugën përpara dhe vendosën të qëndrojnë në kontakt të vazhdueshëm në ditët e ardhshme për të vlerësuar se çfarë më pastaj pas takimit të sotëm”.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close