Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Presidenti Thaçi,në Paris takon edhe kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Presidenti Hashim Thaçi, në Paris ka takuar edhe kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në “Twitter”, ka thënë se me kancelaren Merkel kanë biseduar për mundësinë e arritjes së një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse të paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Ne u pajtuam se përkrahja gjermane është përcaktuese për këtë marrëveshje dhe për anëtarësimin tonë në BE’, ka shkruar Thaçi në Twitter.

 

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close