Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Pse nuk u takuan në paris, Trump dhe Putin?

Franca ka kërkuar me këmbëngulje që të hiqet dorë nga takimi i Vladimir Putinit dhe Donald Trampit në kremtimin e fundit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore.

Kjo u tha nga këshilltari i presidentit rus Yuri Ushakov.

“Marrëveshja u arrit dhe ne filluam koordinimin e parametrave të takimit, por më vonë vendosëm të merrnim parasysh shqetësimet dhe qëndrimet e kolegëve tanë francezë. Kërkesat e tyre ishin mjaft të vazhdueshme, kështu që biseduam me kolegët tanë amerikanë për situatën dhe vendosëm të organizonim një takim të veçantë në Buenos Aires “tha Ushakov në një intervistë me kanalin televiziv rus” Rosia-1 “.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close