Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Thaçi pas takimit me Vuçiqin:Takimi u pasua nga sjellja agresive e delegacionit serb

Presidenti Thaçi i është drejtuar opinionit pas takimit me presidentin serb Vuçiq në Bruksel,ku ka thënë se ky takim ishte përcjellë nga sjellje agresive të delegacionit nga Serbia ,duke shtuar se dialogu nuk mund të bëhet me ultimatume,e as me zë agresiv.

Thaçi ka thënë se është në interes të dy vendeve që të arrihet një marrëveshje paqe dhe kështu Kosova dhe Serbia të krijojnë hapsirë Europiane.

“Unë kam rezervat e mia për procesin, është një mundësi e vogël që të arrihet një marrëveshje, por ne duhet të vazhdojmë të punojmë”. Diskursi i Vuçiqit ishte agresiv, ndërkohë që ne kishim një qëndrim të drejtë dhe të balancuar ndaj mundësisë reale të zëvendësimit të Rezolutës 1244, është shprehur Thaçi.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close