Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Vuçiq pas takimeve në Bruksel :”Së pari duhet të shohim se çfarë do të fitojnë serbët”

Presidenti i Serbisë ka shfrytzuar orën e tij të shfryerjes pas takimit në Bruksel duke treguar fytyren e vet të një politikani serb i cili i ngjanë një grabitçari.
Ai ka thënë se Serbia krenohet me atë që Serbia po lobon nëpër botë për të tërhequr njohjet e pavarësisë së Kosovës.

I pyetur nëse marrëveshja e mundshme midis Beogradit dhe Prishtinës do të ishte njohja e ndërsjellë, siç tha Thaçi dhe anëtarësimi në OKB dhe hap rrugën drejt Kosovës drejt BE, presidenti i Serbisë tha:
“Dhe çfarë është ajo që ne ende duhet të sigurojmë për ju, e ne mos të fitojmë asgjë – a ka ende ndonjë dëshirë”.

Ai shtoi se Thaçi është ai që po flet këtu dhe se do të shohë kur do të kthehet në bisedime sepse së pari duhet të përmbushë disa detyrime .

“Dhe ne jemi gati të flasim për shumë gjëra, por së pari duhet të shohim se çfarë do të fitojnë serbët , dhe vetëm kur ta shohim atë, atëherë do të flasim për gjithçka tjetër”, tha Vuciq.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close