Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Xhudisti ynë Akil Gjakova,i artë në Hungari

Pasi mposhti në gjysmëfinale me një IPPON rumunin, Marcel Cercea,xhudisti kosovar Akil Gjakova kaloi në finale.

Në finale, Gjakova mposhti me IPPON xhudistin nga Azerbaixhani, Rufat Mammadov dhe ka rrëmbyer medaljen e artë në Evropianin U23 që po mbahet në Gyor të Hungarisë.

Atë e ka uruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Edhe një xhudist kosovar kampion i ri evropian në U23. Të lumtë, Akil!”, ka shkruar ai në facebook.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close