Advertisements

YJET *Poezi

Pal Ndrecaj

Ne mbreterine e madhe te territ
ata jane deshmia e shanseve te drites
rasti me te provoku mu ne kete cast
dhe me te ba me mendu se edhe ti je si ata
i mbeshtjelle me terrin tend
dhe me te fute ne konfliktin e madh
qe betejat i zhvillon ne zemer
me te ba deshmine e te gjitha rivaliteteve
te atyre qe shkojne deri ne fund dhe te atyre qe thehen

Kjo njesoj mbron arsyen per te cilen je:
i thyeri nuk eshte ai i munduri qe fle
po ai qe ringritet
edhe njehere

I sheh yjet
ata nuk terhiqen

Nga: “Gdhendja e permasave”

 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close