Advertisements

Ambasadori i ri i ShBA-së në Prishtinë,Kosnett:Nuk ka marrëdhënie si të SHBA-së me Kosovën askund.

Ai është shprehur kështu sot,e  hënë 03.nëntor 2018  kur ia ka dorëzuar letrat kredenciale presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

 “Kam shërbyer këtu para pesëmbedhjetë viteve dhe më vjen mirë që kthehem prapë për ta parë përparimin që është arritur. Qeveria jonë është këtu për t’iu mbështetur. Marrëdhëniet e SHBA-së dhe Kosovës janë të tilla që nuk mund të krahasohen në mes të marrëdhënieve të dy shteteve të ndryshme askund nëpër botë”, ka thënë Kosnett.

Thaçi e ka quajtur ambasadorin e ri njeri me fat, pasi do të shërbejë në vendin më proamerikan.

“Është njeri me fat që do të shërbejë në një vend me popullatën më proamerikane në botë”, ka thënë Thaçi. “Jam shumë mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së”.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close