Advertisements

Ka vdekur shkrimtari i famshëm izraelit ,Amos Oz

/ATSH-AFP/ – Shkrimtari i famshëm izraelit, Amos Oz, një mbrojtës i fuqishëm i paqes në romanin autobiografik “A Tale of Love and Darkness” (Një histori dashurie dhe errësire) që njohu një sukses botëror, vdiq sot në moshën 79 vjeçare, njoftoi vajza e tij.

“Shkrimtari vdiq për shkak të një kanceri”, deklaroi Fania Oz Salzberger në “Twitter”, duke falënderuar të gjithë ata që e kanë dashur.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close