Advertisements

Policia e Kosovës ka arrestuar dy shtetas të huaj, nën dyshimin për falsifikim të parave

Përmes një njoftimi për media, Policia thotë se më 7 dhjetor ka pranuar informacione se dy persona të dyshuar, shtetas të huaj, kanë tentuar të mashtrojnë pronarët e dy këmbimoreve në Prishtinë, “duke tentuar të këmbejnë kartëmonedha të euros të dyshuara si të falsifikuara me kartëmonedha të dollarit amerikan”.

“Gjatë kontrollit që ju është bërë personave të dyshuar, është vërejtur se të njëjtit posedojnë kartëmonedha (valuta nga shtete të ndryshme) tjera e të cilat dyshohet se edhe ato janë të falsifikuara. Ka ekzistuar dyshimi i arsyeshëm se të dyshuarit kanë kryer veprën penale ‘Falsifikim i Parasë’ sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Dy të arrestuarve, të cilët janë dërguar në mbajtje u janë konfiskuar gjithsej 4910 euro, 2484 dollarë amerikanë dhe 440 lira turke.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close