Advertisements

Ukraina teston me sukses raketat e reja antiajrore dhe tokë-ajër

ATSH-ANSA/ – Ukraina kreu dje një sërë provash të raketave të reja antiajrore, tip ”Neptun”, dhe të sistemeve raketore tokë-ajër, tip ”S-125”, deklaroi sekretari i Këshillit ukrainas të Sigurimit, Oleksandr Turcinov.

Ai saktësoi se lëshimet e këtyre raketave ishin zhvilluar në rajonin e Odesës dhe ishin kryer me sukses.

”Raketat tip ‘Neptun’ shënjestruan dhe shkatërruan objektivat e tyre në një distancë prej 240 kilometrash. Po kështu edhe raketat tip ‘S-125’, që edhe pse ishin antiajrore u përdorën kundër objektivave në sipërfaqen e Detit të Zi”, theksoi ai.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close