Advertisements

AKT I TURPSHEM TRADHETIE,NDAJ KOMBIT SHQIPTAR.

/Dashamir Oruçi

Dje, me date 11 Dhjetor 2019,me bekimin e Partive Politike Shqiptare,me 81 vota pro,kaluan ndryshimet kushtetuese,ne Parlamentin e Maqedonise. Kaluan pa marre ne konsiderate asgje,nga kerkesat e ligjshme te popullit shqiptar.

Maqedonia e hodhi nje hap drejt Bashkimit Europian dhe Natos pa zgjidhur asnje nga kerkesat themelore te shqiptarve. Statusi aktual POLITIK,JURIDIK E KONSTITUCIONAL i shqiptarve eshte me poshte se ne » Kohen e NEXHAT AGOLLIT »,me 1945…!Premtimi se shqiptaret do ti rrealizojne aspiratat e tyre me futjen ne Nato e Bashkimin Europian, ka qene ne balle te marketingut politik te Zoran ZAEVIT.

Eshte nje prralle e kahershme qe EUROPA E DJALLEZUAR, ja tregon shqiptarve,pa pushim dhe ashtu si tek « Dhelpra e rrushte »,rrushi(Europa),vazhdon te qendroje ne maje te pjergulles e ne shqiptaret (me demek dhelpra),vazhdojme e rrime aty,ku kemi qene me pare. Askush nuk duhet te harroje se Popullit Shqiptar dhe Tiranes zyrtare,kane 30 vjet qe i thone, me sot e me neser se do te ju pranojme ne Bashkimin Europian dhe realisht per shqiptaret, çdo dite e me shume, Europa eshte larguar dhe nuk eshte afruar.

Pritet te vije nje dite qe shqiptaret mund te pyesin pse duhet te presim kaq shume, pse duhet te hyme ne Europe kur te tjeret po dalin…?.Duke i njohur tere keto zhvillime ne Shqiperi,Partite politike shqiptare ne Maqedoni, e kishin ne dore, ta kushtezonin votimin e referendumit per Mareveshjen e Prespes. Ata edhe dje,votimin e ndryshimeve kushtetuese,duhej ta kushtezonin me kerkesat e shqiptarve, per barazi me maqedonet, ne te gjitha fushat. Me votimin e djeshem,Partite politike shqiptare,vertetuan perfundimisht se punojne per interesat e tyre te ngushta,klanore,politike e personale dhe jo per interesat e shqiptarve. Dhe tash pas gjithe kesaj sa ka ndodhur,pas njemije e nje zhgenjimeve e deshtimeve, ESHTE RRADHA E POPULLIT SHQIPTAR NE MAQEDONI…!

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close