Advertisements

Bora s’kurseu as plazhin e Dhermiut

ATSH/- Dhërmiu, i njohur si një destinacionet turistike më të frekuentuara të Shqipërisë gjatë verës, dhuron pamje mbresëlënëse edhe gjatë stinës së dimrit.

I preferuar për ujin e kristaltë dhe rërën fantastike, plazhi i Dhërmiut është shndërruar në një peizazh mahnitës nga reshjet e dëborës.

Kryetari i bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, në një fotografi të publikuar sjell pamje të plazhit të Dhërmiut të mbuluar nga dëbora.

Reshjet e dëborës që kanë përfshirë prej dy ditësh veriun dhe juglindjen e Shqipërinë prekën edhe jugun ku edhe Llogoraja, Dhërmiu dhe Himara u mbuluan nga flokët e bardhë.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close