Advertisements

Daçiq komenton thirrjen e Thaçit për heqjen e taksës…

Ivica Daçiq ,ministër i punëve të jashtme i Serbisë në Prva TV nacianal serb ka komentuar thirrjen e presidentit të Kosovës për heqjen e taksës në produket e Serbisë duke thënë se sipas tij “Thaçi nuk duhet idealizohet shumë,sepse është lojë e përbashkët e tyre”.

“SHBA nuk do të lejojnë që Kosova të jetë pengesë për të arritur një zgjidhje të qëndrueshme. Pompeo më pyeti se cili është problemi me Kosovën dhe tha se Amerika udhëhoqi një politikë piloti,ashtu siç ishte 20 vjet më parë. Ajo që tha Thaçi nuk është sinjal se tarifat do të hiqen vërtetë .Edhe vitin e kaluar Haradinajt iu mohua viza për në Amerikë dhe më pas e mori atë. Unë nuk mendoj se Thaçi duhet të idealizohet shumë. Nëse keni lexuar, Hoxhaj dhe Veseli thanë se ishte ide e tyre futja e një takse prej 100 për qind, dhe se Veseli është njeri i Thaçit . Është një lojë e përbashkët, nga e cila është e mundur që Haradinaj të ketë më shumë pasoja, “thotë Daçiq./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close