Advertisements

Kryeministri Haradinaj:Taksa 100% ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe BeH është në fuqi dhe e tillë do mbetet deri në një vendim tjetër të Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë ,flet për takimin me ambasadorin amerikan ,Kosnett dhe temat e diskutimit me të.

“Takim i thirrur nga kryetari i Kuvendit. Biseda ka qenë dialogu zhvillimet rreth dialogut të ndërlidhura edhe me taksën dje mundësitë për të ardhmen me mrri në një avancim në dialog. Nuk ka ndryshim të madh. Edhe ne kemi dëshirë me heq taksën,  synojmë heqjen e taksës, edhe për shkak që është sugjerim i aleatëve tonë Amerikës, ne kemi dëshirë dhe synojmë sa më shpejtë me heq, e kishim heq nëse kishim arrit një marrëveshje gjithëpërfshirëse me njohje të Kosovës”, tha ai, duke rikujtuar që taksa ëhstë në fuqi dhe largohet vetëm me vendim të Qverisë.

Ndërsa i pyetur për grevën që po mbahet në sektorin e arsimit Haradinaj edhe njëherë kërkoi që mësimi të nisë qysh nesër.

“Kërkesa ime është të rikthehet mësimi. Rritja (e pagës) është e sinqertë, serioze, do të ishte racionale kthimi në mësim që nesër”, tha ai.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close