Advertisements

LDK dhe AAK në përplasje,për numrin e këshilltarëve në qeveri

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa tha se qeveria që ai drejtonte kishe dukshëm më pak këshilltarë se kabineti i Ramush Haradinajt,gjë e cila shkaktoi reagimin e zyrtarëve të Aleancës ,partisë së kryeministrit Haradinaj.

 

Anton Berisha nga AAK,ka shkruar:

Isa Mustafa, pasi zbrazi arsenalin e rradhes, ia kujtoi vetes: profesor, mos u merr me ta.
Pa hyre ne kete diskurs cinik te tij, qe eshte karakteristike individuale dhe nuk dua te merrem me te, ngase kritikat e tij nuk kane te bejne me kryeministrin Haradinaj.

Mustafa, i pishmanuar me vendimin e moskandidimit per kryetar te LDK-se, tash eshte duke treguar, se une do te jem kandidatura e LDK-se.
Kryetar i LDK-se, qe siç e tha vet, nuk i ka ra pishman per votimin e presidentit, duke identifikuar synimin politik apo detyrimet qe i ka.
Nje njeri jo i lire, nuk mund te jete asgje me shume se kryes i detyrave nga ata qe e kane ne dore.
Profesor, liria eshte vlere universale, dhe eshte me e vlefshme se çdo titull.

Ndërsa Isa Mustafa shkruan:

“Po i lexoj disa reagime nga AAK në postimin tim. Për një gjë s’mund e te mos pajtohem me ta. Janë organizuar dhe janë renditë si fishekë që ta mbrojnë partinë dhe qeverinë e tyre. Sikurse edhe ata të PDK-së. Nuk është me rëndësi çfarë thonë. Ti flet për lisa ata për fshesa, por reagojnë. Edhe të këqyrin në sy. E sa i përket LDK-së, iu shpreh ngushëllime që nuk do tu del ashtu si ata e paskan menduar. Unë nuk kam biseduar me ta”, ka shkruar Mustafa./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close