Advertisements

Me rastin e fillimit të manifestimit kulturor “Flaka e Janarit 2019”,Vetëvendosje! në Gjilan bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëve

Me rastin e fillimit të manifestimit kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, që nisi sot, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan, i shoqëruar nga anëtarë të strukturës, asambleistë dhe aktivistë, bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëve, duke e nderuar edhe figurën e heronjëve dhe dëshmorëve Agim Ramadani, Rexhep Mala, Nuhi Berisha dhe Alban Ajeti.

Ndryshe, këtë vit mbahet edicioni i 28-të i këtij manifestimi, që organizohet në nderim të heronjëve, dëshmorëve dhe martirëve të rënë për liri.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close