Advertisements

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”.

Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri.

Agjenda e aktiviteteve:

Ora 10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te lapidarët e shtatoret në qytet,

Ora 10:30 – Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan,

Ora 11:00 – Vizitë në familjen e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës,

Ora 17:00 – Ndezja e flakadanit të “Flakës…”, para shtatores së heronjve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close