Advertisements
Take a fresh look at your lifestyle.

Trajkoviq:Serbët të mos kenë frikë nga serbët, dhe nga Vuçiqi

Në Serbi,Beograd kanë vazhduar protestat e opozitës serbe kundër qeverisë të cilat janë mbajtur edhe mbrëmë ,ku përveç liderëve opozitar serb ishte edhe politikania serbe e Kosovës, Rada Trajkoviç.Megjithëse është opozitë e qeverisjes në Beograd dhe dikujt do i shkonte mendja se ajo është konstruktive edhe sa i përket mardhënieve me shqiptarët,të rikujtojmë se në kuadër të saj ka edhe anti-shqiptar të përbetuar,si dhe nacionalist të cilët kanë ndryshuar vetëm ngjyrën ,mu sikur politikanët qeverisës aktual në Serbi.

Ajo mori fjalën para protestuesve duke adresuar kritika të rënda në drejtim të pushtetit në Serbi.

“Ne nga Kosova nuk kërkojmë shumë, ne kërkojmë që serbët të mos kenë frikë nga serbët, dhe se ne kemi frikë nga Vuçiqi në pushtet” u shprehë ajo.

Ajo poashtu kërkoi nga Vuçiq që të ekstradoi Milan Radojiçiq të dyshuarin për vrasjen  politikanit serb Oliver Ivanoviç.

Protesta në Serbi spekulohet se do të ketë edhe në ditën kur do të vijë presidenti rus Vladimir Putin.

Loading...
Advertisements
You might also like

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close