Advertisements
Ultimate magazine theme for WordPress.

Vuçiq i përgjigjet deklarimeve të Kadri Veselit i cili tha “Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha sot se shpreson që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së këtë vit, me pohimin se “Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës”.

“Merrni atë si diçka pozitive, jemi me Amerikën, dhe fqinji ynë verior përpiqet të kaloje mirë me perëndimorët”. Pas takimit me Thaçin, ai tha të njëjtat gjëra si pas takimit me Vuçiqin, kështu që Rusia po ecën drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës. se Kosova do të bëhet pjesë e OKB-së këtë vit, “tha Veseli duke komentuar qendrimin e Putinit në beograd dhe takimin me presidentin e Serbisë.

Ndërsa duke komentuar deklaratën e Kadri Veselit se Putin i kishte thënë atij të njëjtën gjë sikur Thaçit dhe se Rusia po shkon drejt njohjes se Kosovës, presidenti i Serbisë thotë: Putini tha të kundërtën.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot, në një konferencë shtypi me rastin e vizitës së presidentit rus në Beograd, iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me deklaratën Veselit dhe tha me ironi se “nëse Kadri Veseli thotë këtë, atëherë duhet të jetë kështu”

“Nuk e kam dëgjuar atë nga Putini, Putin tha të kundërtën,” tha Vuçiq.

“Putini ka thënë katër ose pesë herë në mikrofon gjithçka që ai mendon për Kosovën. Unë uroj Kadri Veselin,per ate qe ai dëgjoi diçka që askush nuk dëgjoi dhe kjo kërkon aftësi të jashtëzakonshme”, përfundoi ai ne manirin e tij.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close