Advertisements

Vuçiq :”Taksën do ta heqin ata,heret a vonë,por na ka kushtuar shumë”

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka thënë se “Taksa në produktet nga Serbia vendosur nga Kosova ,heret a vonë do të hiqen”,por që këto sipas tij i “kanë kushtuar shumë Serbisë”,njoftojnë mediat.

I pyetur nga gazetarët për të komentuar për faktin se Avni Arifi, kreu i kabinetit të Ramush Haradinajt, tha se qeveria në Prishtinë mund të pezullojë përkohësisht taksat mbi mallrat serbe, Vuciç vuri në dukje në një deklaratë drejtuar RTS se “kjo do të ndodhte herët ose vonë.”

“Nëse ata do ta shfuqizojnë, pezullojnë ose do të gjejnë ndonjë modus tjetër,s’ka rëndësi. Na kanë shkaktuar dëme të mëdha dhe kanë sjellë tensione të mëdha, kam thënë se kjo tërheqje do të ndodhë dhe do të ndodhë, megjithatë kemi paguar çmimin e lartë “tha Vuciq.

Megjithatë, thotë ai, askush nuk do të na kompensojë këtë, as Prishtina, as BE-ja, as askush tjetër.Qahet presidenti i vendit i cili s’ka lënë gjë të keqe pa ia bërë vendit nga i cili kërkon t’ia qajë hallin e humbjeve ekonomike.Çfarë paftyrësie!!

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close