Advertisements
Ultimate magazine theme for WordPress.

Zv/kryeministri Hoxhaj:Nuk ka as zgjedhje të parakohshme, as rrëzim të qeverisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver HoxhaJ ka postuar në Facebook një shkrim se në vitin 2019 nuk ka as zgjedhje të parakohshme, as rrëzim të qeverisë e as ndryshim të partnerëve në koalicionin qeverisës.Dhe se sipas tij se kushdo që ka ide të këtilla dhe sheh ëndrra me sy hapur, e ka gabim.

Ky është postimi i Hoxhajt:

“Këtë vit ka vetëm përmbyllje të shtetndërtimit dhe marrëveshje paqeje me Serbinë, punë dhe angazhim për zhvillimin ekonomik të vendit dhe mirëqenien e qytetarëve, dhe ecje përpara në procesin e integrimit euro-atlantik të Kosovës. Ky është qëndrimi i vetëm i PDK-së dhe çdo deklaratë tjetër është qëllim-keqe dhe synon ta dëmtojë mbarëvajtjen e punës së qeverisë dhe proceseve të rëndësishme për vendin”, shkruan Hoxhaj.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close