Kroatët e gjuajnë “çetnikun” e Crvena Zvezdës në det

Vaterpolistët e “Crvena Zvezdës” nga Beogradi kishin shkuar në qytetin bregdetar kroat Split për të luajtur një ndeshje të Ligës rajonale -Triglav,dhe para takimit ia kishin lejuar vetes luksin për t’u argëtuar nëpër kafenetë lokale.

Megjithate atyre nuk u ka dalur hesapi ashtu sikur e kishin llogaritur sepse prania e tyre në fanela të klubit ,i cili në kroaci ngjallë ndjenja të kqija,ka provokuar vendasit të cilët i kanë sulmuar lojtarët e zvezdës ,të cilt kanë marrë disa grushta turinjëve,përderisa njëri nga ta ,portieri Aleksandro Kralj kishte kërcyer në det për t’i shpëtuar grushtave.

Më pastaj dikush i kishte dhënë dorën për ta nxjerrë nga uji,përderisa shumica kishin qëndruar ,ndërsa një vajzë ka thirrur “Ai është çetnik,po ai megjithatë është çetnik”./Proinformacion.com

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close