Incident i radhës në Parlamentin shqiptar.Paloka i PD-së qëllon me ngjyrë në fytyren e kryeministrit Rama!

Në seancën e sotme plenare të Parlamentit shqiptar ku pritej të votohej ratifikimi i Protokollit të aderimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO e ku i pranishëm është edhe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka ndodhur incidenti kur Paloka i PD-së ka qëlluar me ngjyrë stilolapsi në fytyrë ,kryeministrin Edi Rama.

Në një moment krejt të papritur në prani të Kryeparlamentarit të Maqedonisë, deputeti i PD-së Edi Paloka ka qëlluar me bojë Kryeministrin Edi Rama.

Rama i kërkoi ndjesë z. Xhaferi për fjalën e mbajtur nga kreu i PD-së Basha i cili në këtë seancë solemne për Maqedoninë e Veriut zgjodhi të përsëriste akuzat ndaj qeverisjes së vendit. “Ju kërkoj ndjesë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes por ju siguroj se fëmiu që sapo foli nuk i mendon ato që thotë, por nuk di se çfarë thotë, edhe një herë ju kërkoj ndjesë”, tha Rama menjëherë pas fjalimit të Bashës.

Në këtë moment deputeti i PD, Edi Paloka u ngrit dhe goditi me bojë Kryeministrin Rama.

Menjëherë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi kërkoi përjashtimin nga seanca të deputetit të Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close