Advertisements

5 përfitime shëndetsore nga këto ushqime

Këto janë disa nga frutat e perimet të cilat nëse konsumohen sherbejnë në përmirësimin e punës së organeve të trupit dhe shëndetit të tyre:

Asparagus, fasulet, lakrat, karrota, carfiol, selino, radishes, tranguj, bizele, marule, spinaq, domate, pemë molle, boronica, kastrati, grejpfruti, limon, chilli, koriandër, farë liri, hudhër, xhenxhefil, qepë, majdanoz …

5 + përfitime

* Ju do të keni më shumë energji

* tretja do të jetë më e mirë

* pastroni mëlçinë

* Do të keni nivele më të ulëta të kolesterolit të gjakut

* Flokët, lëkura dhe thonjtë bëhen më shkëlqyes

Megjithatë, duhet ta dini se nuk është mirë të hahet vetëm ushqim me kalori negative sepse eliminon grupe të tëra ushqimi, përdorimi i tepruar i frutave ngre nivelin e sheqerit në gjak dhe disa erëza në sasi të mëdha mund të kenë pasoja negative, kështu që edhe xhenxhefili mund të hollojë gjakun.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close