Advertisements

Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut,13 të vdekur deri më tani!

ATSH-AFP/ – Trembëdhjetë persona vdiqën dhe disa të tjerë rezultojnë të plagosur në një aksident rrugor në Maqedoninë e Veriut, njoftoi ministri i Shëndetësisë.

‘Raportohen trembëdhjetë të vdekur. Ndiej keqardhje të thellë’’, deklaroi për median, Venko Filipce, i cili për momentin nuk ishte në gjendje të paraqiste të saktë numrin e të plagosurve.

Autobusi me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur për shkaqe që nuk dihen ende.

Sipas mediave në Maqedoninë e Veriut, në autobus ndodheshin 30 pasagjerë.

Disa prej të plagosurve në gjendje kritike janë dërguar në spitalin shtetëror të Shkupit “Nënë Tereza” dhe në spitalin ushtarak “8 Shtatori”.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close