Advertisements

Futsall-Kosova kalon grupin

ATSH/ Përfaqësuesja e Kosovës në futsal ka kaluar grupin në fazën e parë kualifikuese për kampionatit Botëror të futsallit.

Kosova me dy fitore të arritura, ndaj Norvegjisë me rezultat 5-1, dhe Andorrës me rezultat 5-3, ka arritur të kualifikohet për në fazën e dytë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror.

Kosova përpos këtyre dy fitoreve, ka pësuar edhe një humbje në ndeshjen e parë ku u mposhtë nga Bjellorusia në ndeshjen e parë. /

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close