Advertisements

Kryeministri Haradinaj thotë se Shtetet e Bashkuara nuk kanë nevojë për zëdhënës

“Amerika flet vet as unë as presidenti nuk jem zëdhënës të Amerikës, ata flasin vet, dinë me folë vet”.

Këto komente ai i bëri pas takimit të liderëve ku po diskutohet për dialogun dhe taksën 100% ndaj mallrave serbe.

“Kemi një dakordim për platformën e Kosovës në dialog. Tani procedurat tjera janë një konfirmim nga vetë delegacioni shtetëror në mënyrë që të kalojë në Parlamentit”.

“Platforma është një dokument i qëndrueshëm, i parimeve por edhe i qëndrimeve që ka Kosova në dialog. Buron nga kushtetuta, i obligohet kushtetutës, mbron kushtetutën e vendit dhe unë personalisht i jep përkrahje”.

“Nëse LDK e VV nuk marrin pjesë në delegacion ata mund të japin kontributin e vet, qoftë duke e përkrahur platformën qoftë duke i dhënë komentet e veta”, tha ai./rtklive

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close