Advertisements

Kryeministri Haradinaj:Platformën e dialogut me Beogradin e kemi të gatshme

Kryeministri i Kosovës ramush haradinaj edhe njëhere e ka potencu se taksa qindpërqind e vendosur në importin e mallrave nga Serbia dhe Bosnia do të mbetet në fuqi.

Ai këtë e ka thënë pas takimit të sotëm me krerët tjerë të shetetit të cilën e kishte thirrur Kadri Veseli ,kryetar i Kuvendit ku i pranishëm ishte edhe presidenti Thaçi.Haradinaj tha ase temë e takimit të sotëm ishte platforma e dialogut me Beogradin.

“U ra dakord sot se platforma është e gatshme të paraqitet në parlament,” tha Haradinaj,duke komentuar edhe anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan në kosovë për të cilën tha se nuk e dinte arsyen.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close