Advertisements

Pas video-skandaleve të punonjësve të policisë në Shkodër, dhjetra qytetarë kanë dalë në protestë

Qytetarë për t’i thënë ndal dhunës dhe përdhunimeve. dalë në protestë .Pas efektivit të Gruemirës, dje, sipas studentëve të Fakultetit të Juridikut, një efektiv i veshur civil dhe me armën e shërbimit ka hyrë në mjediset e godinës së Juridikut dhe në afërsi të banjove ka ngacmuar studenten dhe pedagogen. Studentët nuk e kanë lejuar efektivin të dalë nga godina dhe kanë lajmëruar forcat e policisë të cilët kanë bërë shoqërimin e këtij të fundit .

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka nisur hetimet në lidhje me rastin dhe pasditen e së martës ka marrë si provë materiale regjistrimet e kamerave te sigurisë në godinën e Juridikut.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close