Advertisements

Presidenti i Kosovës,Thaçi, ka thënë se nuk e ka zhvilluar një takim sekret me presidentin e Serbisë,Vuçiq.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi këtë e ka thënë duke folur kështu të martën në një intervistë për RTSH 1.

“Unë jam takuar me presidentin Vuçiq në takime të liderëve të ndryshëm e ceremoni të ndryshme,  jashtë kamerave e në koridore e salla, në Paris, Vatikan, Vjenë, New York, ku kemi diskutuar hapur për zhvillime në rajon e në Ballkanin e Perëndimor”, ka thënë ai. “Ndërsa negociatat, të gjitha pa dallim, kanë qenë të hapura, transaprente dhe në asnjë rrethanë, me asnjë çmim asnjë takim sekret”.

Thaçi ka thënë se e sheh të mundshme, që viti 2019 të jetë viti i Marrëveshjes historike, paqësore, përfundimtare Kosovë-Serbi.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close