Advertisements

Pse thikat nuk duhet t’i vendosni në makinën Pjatalarëse?

Nëse doni që thikat e kuzhinës suaj të qëndrojnë të mprehta si ditën kur i bletë, kurrë mos I vendosni në pjatalarëse.

Ekspertët thonë se nxehtësia, lagështia dhe pastruesit brenda pjatalarëses, kombinuar me vringëllimën e makinës mund të shkaktojnë dëme serioze te thikat e mira.

Taylor Erkkinen, bashkëthemelues i “Brooklyn Kitchen”, i tha revistës Kitchn: “Unë nuk e di se çfarë jeni duke bërë me thikë tuaj, që ju nuk mund të pastroni atë me dorë”.

Pluhuri gërryes që shërben për të pastruar enët mund të shkaktojë dëme te thika, si zbarthim apo humbje të mprehtësisë, apo të dëmtojë tehun e majës, gjatë ciklit të zgjatur prej më shumë se një ore në pjatalarëse.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close