Advertisements

Sekretari i pёrgjithshёm i NATO-s,Stoltenberg:FSK nuk mund të shkoj në Veri pa pëlqimin e KFOR-it

Kështu ka thënë Sekretari i pёrgjithshёm i NATO-s, Jens Stoltenberg,duke pёrsёritur se Forcat e Sigurisё tё Kosovёs nuk mund tё kalojnё nё Veri tё vendit pa pajtimin e KFOR-it.

“Ne kemi marrëveshjen e Brukselit tё vitit 2013 e cila qartë thekson se FSK nuk mund tё kaloj  nё Veri pa pajtimin e komandantit tё KFOR-it dhe ne presim qё kjo marrëveshje tё jetё e vlefshme. Kjo ёshtё çështje qё u tha nga ana e shumё aleatёve ndёrsa tё njejtёn ia kam thёnё edhe zotit Haradinaj”, ka deklaruar Jens Stoltenberg para nisjes sё takimit tё ministarve tё mbrojtjes tё shteteve anëtare tё NATO-s.

 

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close