Advertisements

Vaj ulliri,vezë,dhe avokado për t’ia kthyer flokëve shkëlqimin

Flokët shpesh bëhen të sëmura, pa shkëlqim dhe të dëmtuara.Për t’ua kthyer atyre shkëlqimin duhet përdorur veprimin e vezës dhe vajit të ullirit me avokado.

Merrni një gjysmë të avokados dhe hidheni në mikser. Përziejeni mirë deri sa masa të jetë krejtësisht e butë dhe kremoze.

Shtoni një vezë dhe një lugë çaji me vaj ulliri.

Përziejeni sërish dhe më pas maskën hidheni në një enë tjetër.

Lajeni flokun me shampoo pa sulfat e cila do të pastrojë në thellësi skalpin nga papastërtitë, vajrat, zbokthi dhe qelizat e vdekura.

Vendoseni maskën në lëkurën e kokës dhe zbrisni poshtë në të gjithë gjatësinë e tij.

Pasi të keni lyer të gjithë flokun mblidheni atë dhe mbajeni maskën për pesë minuta.

Shpërlajeni mirë me ujë dhe thani flokët me peshqir, por jo me tharëse.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close