Advertisements

Dua Lipa vazhdon të rrëmbejë çmime ,kësaj radhe “Global Awards”

Këngëtarja me origjinë kosovare është vlerësuar me dy çmime në “Global Awards”.

Ajo u shpërblye me çmimin e “Femrës më të dëgjuar të vitit” dhe “Artistes më të suksesshme britanike”.

Ajo pati edhe një fjalim për të cilin u duartrokit, kur pyeti se pse iu desh kaq shumë botës t’i dëgjonte femrat artiste të cilat “po bërtasin vërtet shumë” për sukses.

“Global Awards” është një ceremoni që shpërblen këngët dhe artistët më të dëgjuar në radiot britanike.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close