Advertisements

Ju mund të rrisni jetëgjatësinë tuaj duke ngrënë më shumë patligjana të kuq përgjatë javës.

Një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar – duke përfshirë të paktën pesë porcione fruta dhe perimeve një ditë – mund të ulë rrezikun e vdekjes së hershme, sipas NHS.

Gjithashtu mund të rrisni jetëgjatësinë duke bërë ushtrime të rregullta.

Përveç kësaj, është pohuar se ju mund të rrisni jetëgjatësinë duke ngrënë rregullisht domate.

Domatet janë një frut i rëndësishëm që përbëjnë një pjesë të madhe të dietës mesdhetare.

Ato janë veçanërisht të mira për zemrën, pasi ato mund të zvogëlojnë kolesterolin tuaj.

“Një konsumim ditor i domates apo produkteve të domates është ideale”, deklaroi Juliette Kellow dhe Dr. Sarah Brewer.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close