Advertisements

Lutfi Haziri i dërgon letër ngushëllimi familjes Arifi me rastin e shuarjes të veprimtarit, Hetem Arifi

 

Kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri i ka dërguar letër ngushëllimi familjes së të ndjerit Hetem Arifi me rastin e ndarjes nga jeta të këtij veprimtari,mësuesi dhe ish-i burgosur politik.

“E nderuara familje Arifi,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit e arsimit dhe veprimtarit të çështjes kombëtare, Hetem Arifi.

Mësuesi Hetem, qysh në rininë e hershme nuk u pajtua asnjëherë me padrejtësitë e kohës, për çka edhe u burgos si i papërshtatshëm për regjimin.

Përveç tjerash, ai na mësoi se si të mos i durojmë padrejtësitë e kohës.

Mësuesi Hetem Arifi nuk jeton më, por do ta kujtojmë për sa të jetë jeta për kontributin e jashtëzakonshëm në arsim, në edukimin e shumë brezave, kontributin në manifestimin “Flaka e Janarit” gjatë viteve të rënda për shqiptarët, në sferën e teatrit, sikurse edhe për lëminë letërsisë dhe kulturës.

Jam krenar që në 7 marsin e vitit 2016 e kam nderuar me mirënjohje për kontributin e jashtëzakonshëm në shumë fusha.

Ju lutem, pranoni ngushëllimet më të sinqerta ju, familje e nderuar, kolegët e shkollës “Abaz Ajeti” dhe nxënësit.

Lamtumirë, miku im!”,

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close