Advertisements

Tefta Tashko Koço,mahnitëse në foton nga arkivi i Marubit

E veshur me një fustan të gjatë, të bardhë me pala, sopranoja e njohur Tefta Tashko Koço, duket mahnitëse në foton e publikuar nga Muzeun Marubi.

Fotoja është zbuluar në arkivin e Kel Marubit dhe është realizuar në studion e fotografit. Këngëtarja lirike Tefta Tashko Koço, ishte një mike e qytetit të Shkodrës dhe e skenës së teatrit “Migjeni”. Në këtë foto ajo duket se pozon pas një shfaqjeje. Fotoja është realizuar më 12 dhjetor të vitit 1936./

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close