Advertisements

whisky,lëng limoni,mjaltë…

Edhe pse nuk ka një ilaç të caktuar për ftohjet e zakonshme, ju do të përfitoni shumë nga pak uiski, transmeton lajmi.net.

Ju mund të lehtësoni dimrin e pashmangshëm me ndihmën e një kombinimi të lëngut të limonit, mjaltës, uiski dhe ujit të nxehtë.

Dr. William Schaffner, kryetar i mjekësisë parandaluese në Qendrën Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, thotë:

“Alkooli zgjeron pak enët e gjakut dhe kjo e bën më të lehtë për mukozën tuaj që të merret me infeksionin”.

Megjithatë, vini re se marrja e tepruar e alkoolit nuk do t’ju bëjë të ndiheni më mirë, pasi ajo vepron si një diuretik dhe t’iu bëjë të dehidratoheni.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close