Advertisements

Ylli i ri skenës botërore të muzikës,Ava Max,në TV italian e pohon origjinën shqiptare dhe flet shqip

Ylli i ri i muzikës botërore mban vulën etnike shqiptare.Është kjo Ava Max e cila me hitin e saj “Sweet but Psycho” ka pushtuar toplistat në tërë botën.

Ajo është e lindur në Shtetet e Bashkuara me emrin e vertetë Amanda Koçi,nga prindër nga Saranda.

Në një emision të TV italian RAI ku ajo ka performuar live,ka betonuar përkatësinë e saj edhe pse e lindur në një vend të largët ,duke folur shqip.

Përveç kësaj ,në konstatimin e moderatorit italian se edhe ajo është shqiptare sikur të tjera që kanë pushtuar skenat botërore,Ava i është përgjigjur me pohim,në gjuhen angleze.

Pas kësaj moderatori ,e ka lutur Ava Maxit që ajo t’i drejtohet shikuesit shqiptar ,pasiqë siç tha ai RAI ka shumë shikues në Shqipëri,Ava me kënaqësi është drejtuar me “I love Shqiptarët” si dhe duke folur ca fjalë të gjuhës mëmë,dhe thotë:”Ju dua shumë…Faleminderit”./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close