Advertisements

Pompeo: Ndërhyrja turke në Siri do të ishte shkatërruese

ATSH-ANSA/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo paralajmëron Turqinë se nëse do të merrte masa ushtarake në Siri, atëherë pasojat do të ishin shkatërruese.

”Pompeo, i cili u takua me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, shprehu mbështetje për negociatat në vazhdim në lidhje me verilindjen e Sirisë”, thuhet në një deklaratë të Departamentit amerikan të Shtetit (DASH).

Ajo shtonte se DASH paralajmëroi Ankaranë për shkatërrimin dhe pasojat e mundshme që do të kishte një ndërhyrje ushtarake e njëanshme e Turqisë në rajon./

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close