Advertisements

Trump zëvendëson shefin e Shërbimeve Sekrete

/ATSH-AFP/ – Shefi i Shërbimeve Sekrete (USSS), policia prestigjioze elitare e ngarkuar me mbrojtjen e presidentit të SHBA-së, do të largohet nga posti i tij, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë pa dhënë arsyet e këtij largimi të papritur.

“Drejtori i Shërbimeve Sekrete, Randolph Alles (…) do të largohet së shpejti dhe presidenti Trump ka zgjedhur James Murray, që ka bërë karrier brenda USSS-së, për ta zëvendësuar duke filluar nga muaji maj”, njoftoi Sarah Sanders, zëdhënëse e ekzekutivit amerikan.

Kjo deklaratë vjen një ditë nga largimi i ministrit të Sigurisë së Brendshme, Kirstjen Nielsen.

Me më shumë se 6 500 forca, Shërbimet Sekrete janë pjesë e kësaj ministrie. /

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close