Doni të dini si duket sot Pippi çorapegjata?do të befasoheni…

Secilit fëmijë të rritur në shekullin e kaluar ,por edhe atyre të sotëm do iu kujtohet pippi “Çorape gjata” nga seriali suedez me po të njejtin emër i cili ka lënë gjurmë në gjenerata të tëra të cilat janë rritur duke shikuar këtë film të mrekullueshëm për fëmijë.

Kur ajo mori rolin për të luajtur rolin e Pippit ,aktorja suedeze Inger nilsson ishte vetëm tetë vjeç.Sot ajo ka 59 vjet dhe punon si sekretareshë.

Dihet se filmat e serisë nga 1969 dhe 1970 janë xhiruar sipas librit të Astrid Lindgren, dhe më vonë u krijua një film i vizatuar “Pippi çorapegjatë”. Edhe pse shumë vite kanë kaluar, Inger Nilsson është ende e njohur nga shumë, për shkak të buzëqeshjes karakteristike dhe pamjes kurioze.

Kjo aktore edhe më vonë u shfaq në disa filma dhe seri. Në vitin 2000, ajo xhiroi filmin “Gripsholm” të regjisorit Havier Coler, dhe shtatë vjet më vonë ajo luajti në serialin televiziv gjerman “Der Kommissar und das Meer”.

Ajo ka luajtur role edhe në filma të mëvonshëm ,dhe ka ngelur një fytyrë ikonë e cila nuk harrohet lehtë!/Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close