Vasfije Krasniqi, do të dëshmojë para Komitetit për Punë të Jashtme në Shtetet e Bashkuara.

Është publikuar njoftim-dokumenti që tregon se e mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi, do të dëshmojë para Komitetit për Punë të Jashtme në Shtetet e Bashkuara.

Në seancën dëgjimorë e cila pritet të zhvillohet më 30 Prill të këtij viti, pritet të marr pjesë edhe ish-Presidentja Atifete Jahjaga si dhe Ilir Bytyqi i cili ka humbur tre vëllezërit e tij gjatë luftës në Kosovë.

Kujtojmë se Kryetar i këtij Komiteti është miku shumë i madh i shqiptarëve Eliot Engel, njofton Klan Kosova.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close