Advertisements
Ultimate magazine theme for WordPress.

Ambasadori francez në Beograd i tmerruar nga ajo çfarë shkroi shtypi serb në lidhje me zjarrin në Notre Dame

Ambasadori francez në Serbi Frederik Mondoloni vlerësoi se është skandaloz shkrimi në disa media serbe rreth zjarrit në Notre Dame.

Ai vlerësoi se ishin skandaloze shkrimet në lidhje me zjarrin si dhe se “ai ishte një dënim për vendosjen e flamurit të Kosovës në atë katedrale në përvjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore”.

Mondoloni u tha gazetarëve në Beograd se komentet negative kishin prekur thellë atë dhe se ai kishte vetëm neveri për njerëzit që thoshin gjëra të tilla.

Duke shtuar se “Ajo që ndodhi mbrëmë në Paris është një tragjedi për të gjithë Francën dhe gjithë kombin francez,” tha ambasadori, duke shtuar se “jeta u ndal për disa orë në Francë, ndërsa zjarrfikësit luftuan me zjarrin”./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close