Advertisements

Gjykata Speciale ka dërguar më shumë se 100 ftesa në Kosovë

Editor

Pritet që edhe deputeti i AAK-së, Blerim Kuçi, të udhëtojë për në Hagë më 7 prill të këtij viti.

Përderisa Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ka filluar tashmë aktivizimin e saj me dërgimin e ftesave për intervistim ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, vlerësohet se mbi 100 ftesa kanë arritur në Kosovë, por që nuk janë bërë ende publike.

Kështu ka deklaruar për gazetën “Zëri” Hysni Gucati, kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, i cili ka bërë të ditur që pjesa e parë e të ftuarve do të nisen për në Hagë më 7 prill të këtij viti.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

DW-70 vjet NATO - Aleanca shton praninë në Detin e Zi

NATO-ja kremton në Uashington nga e mërkura dy ditë me radhë 70 vjetorin e themelimit të saj. Pas konfrontimit midis Ukrainës dhe Rusisë në Detin e Zi, NATO-ja do të dërgojë atje anije të tjera të Aleancës. Të mërkurën dhe […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close