Advertisements

Java e dytë e prillit sjell mot më të ftohtë dhe reshje pranverore të shiut

Mbi rajonin tonë kanë filluar të shtrihen fushat të presionit të ulët të ardhura nga Atlantiku, ku gjatë javës në vijim do të sjellin mot të paqëndrueshëm dhe me reshje shiu, që vende-vende mund të jenë më intenzive, e nga mesi i javës edhe me bubullima.

Nga dita e nesërme mbi vendin tonë do të kalojë edhe një front i ftohtë që do të kushtëzojë mot më të ftohtë dhe rënie të temperaturave edhe nën vlera mesatare.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 6C deri në 7C, e maksimalet do të pësojnë rënie në 11C deri 13C, e ditën e enjte do të shënojnë rritje deri në 16C.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close